Καταρχην ευχαριστω για το ενδιαφερων.

1.Ο Βοθρος πρακτικα βρισκεται εκει γιατι τα υπογεια δεν μπορουν να στειλουν με ''πιεση'' την ροη υγρων αποβλητων εχει γινει απο κατασκευαστη οικοδομης...ο οποιος εχει κανει και αλλου οπως ειπε την ιδια κατασκευη!

2.Σε αυτο που μενω εγω ειναι τακτοποιημενο προσφατως στο δε αλλο διπλα μενει μια γιαγια 80 χρονων που μαλλον δεν εχει προβει...

3.Ναι μονο τα 2 μεχρι καννενα χρονο πριν γιατι ανοιξε ιη διαχειρηση της πολυκατοικιας ''σιφωνι'' και πεφτουν νερα της βροχης για το λογω του οτι λιμναζαν στην πορτα της γιαγιας και δεν μπορουσε να μπει σπιτι της!

4.Λοιπον οσο αφορα το ρευμα τωρα ο κατασκευαστης...το ειχε εξ αρχης να παιρνει απο το κοινοχρηστο αλλα το καλοκαιρι για καποιο λογο εκανε βραχυκυκλωμα και εριχνε την ασφαλεια...σαν ηλεκτρολογος που ειμαι κατεληξα οτι υπαρχει προβλημα στο καλωδιο και προκριμενου να μην μπει σε εξοδα η πολυκατοικια το συνδεσα στου σπιτιοθ μου!

5.Η οικοδομη ειναι κατασκευης περιπου του 2000 οποτε και υπηρχε και κεντρικος αγωγος... για αδεια δεν ειμαι σιγουρος αν υπαρχει...

αντιλαμβανομαι βεβαια εχοντας δουλεψει σε οικοδομες οτι εχει γινει παρατυπια εδω... αλλα το κυριως θεμα ειναι οτι ο βοθρος ειναι σε κοινοχρηστο χωρο...θα μπορουσε η διαχειρηση της πολυκατοικιας μετα απο αποφαση να τον κλεισει εν μια νυκτι? και μαλιστα χωρις ενημερωση? και μετα....τι γινεται??